Enfield L85A2, STAR
Automatyczny karabin airsoft (AEG). Replika modelu Enfield L85A2 firmy STAR. Więcej
Enfield L85A2, STAR
Karabiny szturmowe serii L85 (znane również pod nazwą SA80) należą do marek o złej historii. Pierwsza wersja L85A1 miała bardzo dobre parametry strzeleckie i osiągi, ale niestety, ze względu na słabą jakość produkcji i częstą zawodność, stała się bardzo niepopularna. Brytyjska fabryka broni z czasem opracowała jednak nową wersję oznaczona jako L85A2, która rozwiązała większość problemów oryginalnej broni i dzięki swojej precyzji i ergonomii z czasem znalazła zastosowanie nie tylko w armii brytyjskiej, ale także w innych armiach na świecie. Broń posiada odłączaną rękojeść, na której można zamontować oryginalny celownik SUSAT. Model ten jest produkowany przez firmę STAR. Zawiera plastikową skrzynię biegów, silnik High Torque Flat Motor i jest zapakowany w ładne plastikowe etui. Broń jest wykonana głównie z metalu (korpus, lufa, celownik, uchwyt itp.), z plastikowymi elementami na osłonie dłoni i policzkach kolby. Magazynek, kompatybilny z typami M16/M4/M15, magazynek średniej pojemności na 130 kulek BB. Bateria umieszczona jest w osłonie dłoni. Podstawowy model ma bardzo wysoką prędkość wylotową około 130 m/s.
Zalecane akcesoria do airsoftu, parametry, recenzja i inne przydatne informacje o produkcie Enfield L85A2, STAR można znaleźć w zakładkach.
Karabiny szturmowe serii L85 (znane również pod nazwą SA80) należą do marek o złej historii. Pierwsza wersja L85A1 miała bardzo dobre parametry strzeleckie i osiągi, ale niestety, ze względu na słabą jakość produkcji i częstą zawodność, stała się bardzo niepopularna. Brytyjska fabryka broni z czasem opracowała jednak nową wersję oznaczona jako L85A2, która rozwiązała większość problemów oryginalnej broni i dzięki swojej precyzji i ergonomii z czasem znalazła zastosowanie nie tylko w armii brytyjskiej, ale także w innych armiach na świecie. Broń posiada odłączaną rękojeść, na której można zamontować oryginalny celownik SUSAT. Model ten jest produkowany przez firmę STAR. Zawiera plastikową skrzynię biegów, silnik High Torque Flat Motor i jest zapakowany w ładne plastikowe etui. Broń jest wykonana głównie z metalu (korpus, lufa, celownik, uchwyt itp.), z plastikowymi elementami na osłonie dłoni i policzkach kolby. Magazynek, kompatybilny z typami M16/M4/M15, magazynek średniej pojemności na 130 kulek BB. Bateria umieszczona jest w osłonie dłoni. Podstawowy model ma bardzo wysoką prędkość wylotową około 130 m/s.
Zalecane akcesoria do airsoftu, parametry, recenzja i inne przydatne informacje o produkcie Enfield L85A2, STAR można znaleźć w zakładkach.
Parametry
| Uwaga | Bateria i ładowarka nie są dołączone. |
|---|---|
| Długość broni | 773 mm |
| Waga broni | 3,9 kg |
| Długość wewnętrznej lufy | 470 mm |
| Typ Hop-Up | regulowany hop-up |
| Zalecane kulki BBs | 0.25 - 0.28 g |
| Pojemność magazynka | 130 BB |
| Typ magazynka | mid-cap |
| Zalecana bateria | Type M15/M4 (9.6V) |
| Typ wtyczki | Tamiya Mini |
| Tryby ognia | safe/semi-auto/full-auto |
| Przełącznik wyzwalający | mechaniczny |
| Gearbox typ | Plastic STAR |
| Typ silnika | Hight Torque Flat Motor |
| Wariant silnika | Long |
| AEG typ | NBB |
| Blow Back | Nie |
| Kaliber | 6 mm |
| Zasięg broni | 65 m |
| Prędkość wylotowa (zmierzona) | 130 m/s [427 fps] |




























