MK23 Socom set, case, GNB, Tokyo Marui
Gas powered airsoft gun. Replica of model MK23 Socom from Tokyo Marui. More
MK23 Socom set, case, GNB, Tokyo Marui
Gas airsoft gun. Replica of model MK23 Socom from Tokyo Marui, which are among the best producer of gas pistols in the world. The package includes a carrying case, SOCOM silencer and flashlight.
Recommended airsoft accessories, parameters, review and other useful information about the product MK23 Socom set, case, GNB, Tokyo Marui can be found in the bookmarks.
Gas airsoft gun. Replica of model MK23 Socom from Tokyo Marui, which are among the best producer of gas pistols in the world. The package includes a carrying case, SOCOM silencer and flashlight.
Recommended airsoft accessories, parameters, review and other useful information about the product MK23 Socom set, case, GNB, Tokyo Marui can be found in the bookmarks.
Parameters
| Weapon length | 427/245 mm |
|---|---|
| Weapon weight | 1,00 kg |
| Inner barrel length | 130 mm |
| Hop-Up type | adjustable hop-up |
| Recommended BBs | 0.20 - 0.23 - 0.25 g |
| Magazine capacity | 28 BB |
| Firing modes | safe/semi-auto |
| Gas gun type | GNB |
| Blow Back | No |
| Gas Propellant | HFC 134a/144a |
| Caliber | 6 mm |
| Weapon range | 45 m |
| Muzzle velocity (measured) | 90 m/s [295 fps] |























