Beretta M92F AEP, silver, Cyma, CM.126
Automatic electric airsoft pistol (AEP). Replica of model pistol Beretta M92F [CM.126] in silver finish and with metal slide. More
Beretta M92F AEP, silver, Cyma, CM.126
Automatic electric airsoft pistol (AEP). Replica of model pistol Beretta M92F [CM.126] in silver finish and with metal slide. Like all guns from category AEP has the option of shooting, SEMI and FULL AUTO. These arms M92F can be used for replacement magazines for the weapon Glock 18C AEP with capacity 30rds (long 100rds does not apply). The package includes a charger, battery 7.2V/450mAh, BBs speed loader, cleaning rod and magazine 30 rounds of BBs.
Recommended airsoft accessories, parameters, review and other useful information about the product Beretta M92F AEP, silver, Cyma, CM.126 can be found in the bookmarks.
Automatic electric airsoft pistol (AEP). Replica of model pistol Beretta M92F [CM.126] in silver finish and with metal slide. Like all guns from category AEP has the option of shooting, SEMI and FULL AUTO. These arms M92F can be used for replacement magazines for the weapon Glock 18C AEP with capacity 30rds (long 100rds does not apply). The package includes a charger, battery 7.2V/450mAh, BBs speed loader, cleaning rod and magazine 30 rounds of BBs.
Recommended airsoft accessories, parameters, review and other useful information about the product Beretta M92F AEP, silver, Cyma, CM.126 can be found in the bookmarks.
Parameters
| Notice | Battery and charger are included. |
|---|---|
| Weapon length | 218 mm |
| Weapon weight | 0,75 kg |
| Inner barrel length | 112 mm |
| Hop-Up type | adjustable hop-up |
| Recommended BBs | 0.20 - 0.23 g |
| Magazine capacity | 30 BB |
| Recommended battery | after modification AEP Li-Pol 7.4V, 250mAh (20C) |
| Plug type | AEP type |
| Firing modes | safe/semi-auto/full-auto |
| Gearbox type | AEP |
| Bearings type | 6 mm, bushing, nylon |
| Motor type | AEP |
| Motor variant | AEP |
| AEG type | NBB |
| Blow Back | No |
| Caliber | 6 mm |
| Weapon range | 33 m |
| Muzzle velocity (measured) | 66 m/s [217 fps] |









































