SIG SG 550, 2. generáció, Jing Gong, JG080
Automatikus elektromos airsoft fegyver. A SIG SG 550 [S-550, JG-080] modell replikája a Jing Gong gyártótól. További
SIG SG 550, gen. 2, Jing Gong, JG080
Automatikus elektromos airsoft fegyver. A SIG SG 550 [S-550, JG-080] modell replikája a Jing Gong gyártótól. Ez a leghosszabb ismert változat az SG 550 puskák közül, amely a lőfegyverek között a svájci SIG fegyvergyár terméke. A műanyag testtel rendelkező airsoft modell RIS kézvédővel és RIS alapokkal van felszerelve, amelyek megkönnyítik a célzóberendezések felszerelését. Fémből készült az elülső kézvédő blokk célzóberendezéssel és hevederforgatóval, a külső cső, a lángcsökkentő, a tárretesz, a ravaszvédő, a ravasz, a feszítőkar stb. A kézvédő, a test és az összecsukható válltámasz szilárd műanyagból készültek. A kézvédőben helyet kapott az akkumulátor (AK típusú mini cellák). Lenyűgöző az összecsukható elülső célzó, a teljesen állítható hátsó célzó és a ritkán használt összecsukható ravaszvédő (kesztyűvel is könnyebben hozzáférhető).
A fémmel megerősített III. verziójú sebességváltó alapvető fém fogaskerekeket, 7 mm-es fém perselyeket, fém rugóvezetőt, sárgaréz hengeret, M120 rugót, műanyag hengerfejet és vákuum dugattyúfejet tartalmaz. Jól megoldott műanyag hop-up kamra és belső cső található benne, felületkezelés nélkül, 6,08 mm átmérővel. A csomag tartalmaz egy töltőt, 9,6 V/1100 mAh akkumulátort (kicsi csatlakozó), felső RIS alapot red dot vagy távcső felszereléséhez, tisztító rudat és egy Wind Up Hi-cap 500 rds tárat.
A 2. generációs legújabb fegyverek lehetőséget nyújtanak a csővégsebesség szabályozására. A sebességváltóban található speciális rugóvezető lehetővé teszi a rugó nagyobb vagy kisebb összenyomását. Ennek köszönhetően a csővégsebesség 110-120 m/s tartományban változtatható. A szabályozás a válltámasz lehajtása után történik, az illesztett imbuszkulcs (2,5 mm) becsavarásával a sebességváltó hátsó részén található lyukba.
A SIG SG 550, gen. 2, Jing Gong, JG080 termékhez ajánlott airsoft kiegészítők, paraméterek, áttekintés és egyéb hasznos információk a könyvjelzők között találhatók.
Automatikus elektromos airsoft fegyver. A SIG SG 550 [S-550, JG-080] modell replikája a Jing Gong gyártótól. Ez a leghosszabb ismert változat az SG 550 puskák közül, amely a lőfegyverek között a svájci SIG fegyvergyár terméke. A műanyag testtel rendelkező airsoft modell RIS kézvédővel és RIS alapokkal van felszerelve, amelyek megkönnyítik a célzóberendezések felszerelését. Fémből készült az elülső kézvédő blokk célzóberendezéssel és hevederforgatóval, a külső cső, a lángcsökkentő, a tárretesz, a ravaszvédő, a ravasz, a feszítőkar stb. A kézvédő, a test és az összecsukható válltámasz szilárd műanyagból készültek. A kézvédőben helyet kapott az akkumulátor (AK típusú mini cellák). Lenyűgöző az összecsukható elülső célzó, a teljesen állítható hátsó célzó és a ritkán használt összecsukható ravaszvédő (kesztyűvel is könnyebben hozzáférhető).
A fémmel megerősített III. verziójú sebességváltó alapvető fém fogaskerekeket, 7 mm-es fém perselyeket, fém rugóvezetőt, sárgaréz hengeret, M120 rugót, műanyag hengerfejet és vákuum dugattyúfejet tartalmaz. Jól megoldott műanyag hop-up kamra és belső cső található benne, felületkezelés nélkül, 6,08 mm átmérővel. A csomag tartalmaz egy töltőt, 9,6 V/1100 mAh akkumulátort (kicsi csatlakozó), felső RIS alapot red dot vagy távcső felszereléséhez, tisztító rudat és egy Wind Up Hi-cap 500 rds tárat.
A 2. generációs legújabb fegyverek lehetőséget nyújtanak a csővégsebesség szabályozására. A sebességváltóban található speciális rugóvezető lehetővé teszi a rugó nagyobb vagy kisebb összenyomását. Ennek köszönhetően a csővégsebesség 110-120 m/s tartományban változtatható. A szabályozás a válltámasz lehajtása után történik, az illesztett imbuszkulcs (2,5 mm) becsavarásával a sebességváltó hátsó részén található lyukba.
A SIG SG 550, gen. 2, Jing Gong, JG080 termékhez ajánlott airsoft kiegészítők, paraméterek, áttekintés és egyéb hasznos információk a könyvjelzők között találhatók.
Paraméterek
| Értesítés | Az akkumulátor és a töltő a csomag része. |
|---|---|
| Fegyver hossza | 760/1010 mm |
| Fegyver súlya | 3,65 kg |
| Belső cső hossza | 534 mm |
| Hop‑Up típusa | Állítható hop-up |
| Ajánlott BB lövedékek | 0.20 - 0.23 - 0.25 g |
| Tárkapacitás | 500 BB |
| Tár típusa | hi-cap |
| Ajánlott akkumulátor | Type AK (9.6V, 1600mAh) |
| Csatlakozó típusa | Tamiya Mini |
| Tűz módok | safe/semi-auto/full-auto |
| Elsütőkapcsoló | mechanikus |
| Gearbox típusa | metal version 3 (7 mm) |
| Csapágy típusa | 7 mm, bushing, metal |
| Motor típusa | Medium torque |
| Motor változata | Medium |
| AEG típusa | NBB |
| Blow Back | Nem |
| Kaliber | 6 mm |
| Fegyver hatótávolsága | 60 m |
| Torkolati sebesség (gyártó szerint) | 120 m/s [394 fps] |
















