HI-CAPA 5.1, Gold Match, GBB, Tokyo Marui
Gas airsoft pistol with Blow Back system. Replica of model HI-CAP 5.1 Gold Match from Tokyo Marui. More
HI-CAPA 5.1, Gold Match, GBB, Tokyo Marui
Gas airsoft pistol with Blow Back system. Replica of model HI-CAP 5.1 Gold Match from Tokyo Marui, which is among the best producers of gas pistols in the world. Credibly processed handgun with adjustable Hop-Up system, functional movable slide and slide catch lever. Other features include a realistic disassembly and all the functional controls parts. The pistol have the rail in front of the trigger guard allows easy installation of tactical flashlights. It includes a red fiber front making easier for target acquisition.
Recommended airsoft accessories, parameters, review and other useful information about the product HI-CAPA 5.1, Gold Match, GBB, Tokyo Marui can be found in the bookmarks.
Gas airsoft pistol with Blow Back system. Replica of model HI-CAP 5.1 Gold Match from Tokyo Marui, which is among the best producers of gas pistols in the world. Credibly processed handgun with adjustable Hop-Up system, functional movable slide and slide catch lever. Other features include a realistic disassembly and all the functional controls parts. The pistol have the rail in front of the trigger guard allows easy installation of tactical flashlights. It includes a red fiber front making easier for target acquisition.
Recommended airsoft accessories, parameters, review and other useful information about the product HI-CAPA 5.1, Gold Match, GBB, Tokyo Marui can be found in the bookmarks.
Parameters
| Weapon length | 222 mm |
|---|---|
| Weapon weight | 0,9 kg |
| Inner barrel length | 113 mm |
| Hop-Up type | adjustable hop-up |
| Recommended BBs | 0.20 - 0.23 - 0.25 g |
| Magazine capacity | 31 BB |
| Firing modes | safe/semi-auto |
| Gas gun type | GBB |
| Blow Back | Yes, gas |
| Gas Propellant | HFC 134a/144a |
| Caliber | 6 mm |
| Weapon range | 45 m |
| Muzzle velocity (measured) | 90 m/s [295 fps] |







































