Smith&Wesson M&P9, GBB, Tokyo Marui
Gas airsoft gun with Blow Back system. Replica of model Smith&Wesson M&P9 from Tokyo Marui. More
Smith&Wesson M&P9, GBB, Tokyo Marui
Gas airsoft pistol with Blow Back system. Replica of model Smith&Wesson M&P9 from Tokyo Marui, which is among the best producers of gas pistols in the world. Credibly processed gun with adjustable Hop-Up system, functional movable slide and slide catch lever. Other features include a realistic disassembly of all the functional controls. RIS rail in front of the trigger guard allows easy mounting tactical accessories. Dotted front sight and rear sight improve faster aiming. The package includes two interchangeable backs to ensure a perfect fit to your hand.
Recommended airsoft accessories, parameters, review and other useful information about the product Smith&Wesson M&P9, GBB, Tokyo Marui can be found in the bookmarks.
Gas airsoft pistol with Blow Back system. Replica of model Smith&Wesson M&P9 from Tokyo Marui, which is among the best producers of gas pistols in the world. Credibly processed gun with adjustable Hop-Up system, functional movable slide and slide catch lever. Other features include a realistic disassembly of all the functional controls. RIS rail in front of the trigger guard allows easy mounting tactical accessories. Dotted front sight and rear sight improve faster aiming. The package includes two interchangeable backs to ensure a perfect fit to your hand.
Recommended airsoft accessories, parameters, review and other useful information about the product Smith&Wesson M&P9, GBB, Tokyo Marui can be found in the bookmarks.
Parameters
| Weapon length | 193 mm |
|---|---|
| Weapon weight | 0,64 kg |
| Inner barrel length | 81 mm |
| Hop-Up type | adjustable hop-up |
| Recommended BBs | 0.20 - 0.23 - 0.25 g |
| Magazine capacity | 25 BB |
| Firing modes | safe/semi-auto |
| Gas gun type | GBB |
| Blow Back | Yes, gas |
| Gas Propellant | HFC 134a/144a |
| Caliber | 6 mm |
| Weapon range | 45 m |
| Muzzle velocity (measured) | 90 m/s [295 fps] |



































