Colt Government Mark IV, Series 70, GBB, Tokyo Marui
Gas airsoft gun with Blow Back system. Replica of Colt Government Model Mark IV Series 70 from Tokyo Marui. More
Colt Government Mark IV, Series 70, GBB, Tokyo Marui
Gas airsoft gun with Blow Back system. Replica of Colt Government Mark IV Series 70 from Tokyo Marui, which are among the best producers of gas pistols in the world. Credibly processed handgun with adjustable Hop-Up system, functional movable slide and slide catch lever. Other features include a realistic and disassembly of all the functional controls.
Recommended airsoft accessories, parameters, review and other useful information about the product Colt Government Mark IV, Series 70, GBB, Tokyo Marui can be found in the bookmarks.
Gas airsoft gun with Blow Back system. Replica of Colt Government Mark IV Series 70 from Tokyo Marui, which are among the best producers of gas pistols in the world. Credibly processed handgun with adjustable Hop-Up system, functional movable slide and slide catch lever. Other features include a realistic and disassembly of all the functional controls.
Recommended airsoft accessories, parameters, review and other useful information about the product Colt Government Mark IV, Series 70, GBB, Tokyo Marui can be found in the bookmarks.
Parameters
| Weapon length | 218 mm |
|---|---|
| Weapon weight | 0,8 kg |
| Inner barrel length | 128 mm |
| Hop-Up type | adjustable hop-up |
| Recommended BBs | 0.20 - 0.23 - 0.25 g |
| Magazine capacity | 26 BB |
| Firing modes | safe/semi-auto |
| Gas gun type | GBB |
| Blow Back | Yes, gas |
| Gas Propellant | HFC 134a/144a |
| Caliber | 6 mm |
| Weapon range | 45 m |
| Muzzle velocity (measured) | 90 m/s [295 fps] |





























