Beretta M9A1, GBB, Tokyo Marui
Gas airsoft gun with Blow Back system. M9A1 model replica of from Tokyo Marui. More
Beretta M9A1, GBB, Tokyo Marui
Gas airsoft gun with Blow Back system. M9A1 model replica of from Tokyo Marui, which are among the best producers of gas pistols in the world. Credibly processed handgun with adjustable Hop-Up system, functional movable slide and slide catch lever. Other features include a realistic and disassembly of all the functional controls. RIS rail in front of the trigger guard allows easy mounting tactical accessories. Dotted front sight and rear sight improve faster aiming.
Recommended airsoft accessories, parameters, review and other useful information about the product Beretta M9A1, GBB, Tokyo Marui can be found in the bookmarks.
Gas airsoft gun with Blow Back system. M9A1 model replica of from Tokyo Marui, which are among the best producers of gas pistols in the world. Credibly processed handgun with adjustable Hop-Up system, functional movable slide and slide catch lever. Other features include a realistic and disassembly of all the functional controls. RIS rail in front of the trigger guard allows easy mounting tactical accessories. Dotted front sight and rear sight improve faster aiming.
Recommended airsoft accessories, parameters, review and other useful information about the product Beretta M9A1, GBB, Tokyo Marui can be found in the bookmarks.
Parameters
| Weapon length | 217 mm |
|---|---|
| Weapon weight | 0,96 kg |
| Inner barrel length | 125 mm |
| Hop-Up type | adjustable hop-up |
| Recommended BBs | 0.20 - 0.23 - 0.25 g |
| Magazine capacity | 26 BB |
| Firing modes | safe/semi-auto |
| Gas gun type | GBB |
| Blow Back | Yes, gas |
| Gas Propellant | HFC 134a/144a |
| Caliber | 6 mm |
| Weapon range | 45 m |
| Muzzle velocity (measured) | 90 m/s [295 fps] |
































