Beretta M9A1 AEP, Tokyo Marui
Automatic electric airsoft pistol (AEP). Replica of model Beretta M9A1 AEP from Tokyo Marui. More
Beretta M9A1 AEP, Tokyo Marui
Automatic electric airsoft pistol (AEP) Beretta M9A1 from Tokyo Marui. Weapon features very nice workmanship and good shooting performance. RIS rail in front of the trigger guard allows easy mounting tactical accessories and in points highlighted sights for faster aiming. The gun is made of durable ABS plastic and has adjustable hop-up and fixed slide.
Recommended airsoft accessories, parameters, review and other useful information about the product Beretta M9A1 AEP, Tokyo Marui can be found in the bookmarks.
Automatic electric airsoft pistol (AEP) Beretta M9A1 from Tokyo Marui. Weapon features very nice workmanship and good shooting performance. RIS rail in front of the trigger guard allows easy mounting tactical accessories and in points highlighted sights for faster aiming. The gun is made of durable ABS plastic and has adjustable hop-up and fixed slide.
Recommended airsoft accessories, parameters, review and other useful information about the product Beretta M9A1 AEP, Tokyo Marui can be found in the bookmarks.
Parameters
| Notice | Battery and charger are not included. |
|---|---|
| Weapon length | 215 mm |
| Weapon weight | 0,624 kg |
| Inner barrel length | 115 mm |
| Hop-Up type | adjustable hop-up |
| Recommended BBs | 0.20 - 0.23 g |
| Magazine capacity | 30 BB |
| Recommended battery | after modification AEP Li-Pol 7.4V, 250mAh (20C) |
| Plug type | AEP type |
| Firing modes | safe/semi-auto/full-auto |
| Gearbox type | AEP |
| Bearings type | 6 mm, bushing, nylon |
| Motor type | AEP |
| Motor variant | AEP |
| AEG type | NBB |
| Blow Back | No |
| Caliber | 6 mm |
| Weapon range | 40 m |
| Muzzle velocity (manufacturer) | 66 m/s [217 fps] |





















