STI Night Hawk 4.3, GBB, KSC, KWA
Gas airsoft gun with Blow Back system. Replica of model STI Night Hawk 4.3 from KSC/KWA. More
STI Night Hawk 4.3, GBB, KSC, KWA
Gas airsoft pistol with Blow Back system. Replica of model STI Night Hawk 4.3 from KSC/KWA.
Recommended airsoft accessories, parameters, review and other useful information about the product STI Night Hawk 4.3, GBB, KSC, KWA can be found in the bookmarks.
Gas airsoft pistol with Blow Back system. Replica of model STI Night Hawk 4.3 from KSC/KWA.
Recommended airsoft accessories, parameters, review and other useful information about the product STI Night Hawk 4.3, GBB, KSC, KWA can be found in the bookmarks.
Parameters
| Weapon length | 202 mm |
|---|---|
| Weapon weight | 0,9 kg |
| Inner barrel length | 97 mm |
| Hop-Up type | adjustable hop-up |
| Recommended BBs | 0.20 - 0.23 - 0.25 g |
| Magazine capacity | 26 BB |
| Firing modes | safe/semi-auto |
| Gas gun type | GBB |
| Blow Back | Yes, gas |
| Gas Propellant | GreenGas |
| Caliber | 6 mm |
| Weapon range | 45 m |
| Muzzle velocity (measured) | 90 m/s [295 fps] |






























