SPAS 12, Tokyo Marui
Spring powered airsoft gun. Replica of model SPAS 12 from Tokyo Marui. More
SPAS 12, Tokyo Marui
Spring powered airsoft gun. Replica of model SPAS 12 from Tokyo Marui, which is the world's most respected manufacturer of short and long spring powered guns.
Recommended airsoft accessories, parameters, review and other useful information about the product SPAS 12, Tokyo Marui can be found in the bookmarks.
Spring powered airsoft gun. Replica of model SPAS 12 from Tokyo Marui, which is the world's most respected manufacturer of short and long spring powered guns.
Recommended airsoft accessories, parameters, review and other useful information about the product SPAS 12, Tokyo Marui can be found in the bookmarks.
Parameters
| Weapon length | 800 mm |
|---|---|
| Weapon weight | 2,00 kg |
| Inner barrel length | 297 mm |
| Hop-Up type | fixed hop-up 0.20g BB |
| Recommended BBs | 0.20 - 0.23 g |
| Magazine capacity | 1x shell 3x10 BB |
| Firing modes | safe/3 BBs at once |
| Blow Back | No |
| Caliber | 6 mm |
| Weapon range | 45 m |
| Muzzle velocity (measured) | 90 m/s [295 fps] |



















