MK1, GNB, KJ Works
Gas powered airsoft gun. Replica of model MK1 from KJ Works. More
MK1, GNB, KJ Works
Gas airsoft gun. Replica of model MK1 from KJ Works.
Recommended airsoft accessories, parameters, review and other useful information about the product MK1, GNB, KJ Works can be found in the bookmarks.
Gas airsoft gun. Replica of model MK1 from KJ Works.
Recommended airsoft accessories, parameters, review and other useful information about the product MK1, GNB, KJ Works can be found in the bookmarks.
Parameters
| Weapon length | 243 mm |
|---|---|
| Weapon weight | 0,5 kg |
| Inner barrel length | 132 mm |
| Hop-Up type | adjustable hop-up |
| Recommended BBs | 0.20 - 0.23 - 0.25 g |
| Magazine capacity | 17 BB |
| Firing modes | safe/semi-auto |
| Gas gun type | GNB |
| Blow Back | No |
| Gas Propellant | GreenGas |
| Caliber | 6 mm |
| Weapon range | 45 m |
| Muzzle velocity (measured) | 90 m/s [295 fps] |






















