Glock 17 Long, frame gen. 2, HG, with hop up, Tokyo Marui
Spring powered airsoft gun. Replica of model GLOCK 17L from Tokyo Marui. More
Glock 17 Long, frame gen. 2, HG, with hop up, Tokyo Marui
Spring powered airsoft gun. Replica of model GLOCK 17L from Tokyo Marui, which is the world's most respected manufacturer of short and long spring powered guns. The most powerful version of the High Grade series with functional hop-up system. Years of proven models within the wide airsoft public deserve great appreciation for flawless processing, good life and unbeatable shooting performance. Including a test bag of balls and a plastic magazine of real dimension.
Recommended airsoft accessories, parameters, review and other useful information about the product Glock 17 Long, frame gen. 2, HG, with hop up, Tokyo Marui can be found in the bookmarks.
Spring powered airsoft gun. Replica of model GLOCK 17L from Tokyo Marui, which is the world's most respected manufacturer of short and long spring powered guns. The most powerful version of the High Grade series with functional hop-up system. Years of proven models within the wide airsoft public deserve great appreciation for flawless processing, good life and unbeatable shooting performance. Including a test bag of balls and a plastic magazine of real dimension.
Recommended airsoft accessories, parameters, review and other useful information about the product Glock 17 Long, frame gen. 2, HG, with hop up, Tokyo Marui can be found in the bookmarks.
Parameters
| Weapon length | 240 mm |
|---|---|
| Weapon weight | 0,40 kg |
| Inner barrel length | 145 mm |
| Hop-Up type | fixed hop-up 0.25g BB |
| Recommended BBs | 0.20 - 0.23 - 0.25 g |
| Magazine capacity | 24 BB |
| Firing modes | safe/one-shot |
| Blow Back | No |
| Caliber | 6 mm |
| Weapon range | 33 m |
| Muzzle velocity (manufacturer) | 66 m/s [217 fps] |























