CZ 75D Compact, GBB, CO2, ASG
Gas airsoft gun on CO2 cartridge with Blow Back system and metal slide. A replica of the CZ 75D Compact manufactured under license ASG. More
CZ 75D Compact, GBB, CO2, ASG
Gas airsoft pistol on CO2 cartridge with Blow Back system and metal slide. A replica of the CZ 75D Compact manufactured under license ASG. Nicely processed weapon with an adjustable hop-up system and moving slide.
Recommended airsoft accessories, parameters, review and other useful information about the product CZ 75D Compact, GBB, CO2, ASG can be found in the bookmarks.
Gas airsoft pistol on CO2 cartridge with Blow Back system and metal slide. A replica of the CZ 75D Compact manufactured under license ASG. Nicely processed weapon with an adjustable hop-up system and moving slide.
Recommended airsoft accessories, parameters, review and other useful information about the product CZ 75D Compact, GBB, CO2, ASG can be found in the bookmarks.
Parameters
| Notice | For CO2 12g gas cartridges only. |
|---|---|
| Weapon length | 185 mm |
| Weapon weight | 0,81 kg |
| Inner barrel length | 94 mm |
| Hop-Up type | adjustable hop-up |
| Recommended BBs | 0.23 - 0.25 g |
| Magazine capacity | 16 BB |
| Firing modes | safe/semi-auto |
| Gas gun type | GBB |
| Blow Back | Yes, gas |
| Gas Propellant | CO2 |
| Caliber | 6 mm |
| Weapon range | 53 m |
| Muzzle velocity (manufacturer) | 105 m/s [344 fps] |

































