CZ 75, GBB, ASG
Gas airsoft gun with Blow Back system as original embossing on metal slide. Full metal replica of CZ75 model manufactured under license ASG. More
CZ 75, GBB, ASG
Gas airsoft gun with Blow Back system as original embossing on metal slide. Full metal replica of CZ75 model manufactured under license ASG. Credibly processed gun with adjustable hop-up system and moving slide with functional bolt catch.
Recommended airsoft accessories, parameters, review and other useful information about the product CZ 75, GBB, ASG can be found in the bookmarks.
Gas airsoft gun with Blow Back system as original embossing on metal slide. Full metal replica of CZ75 model manufactured under license ASG. Credibly processed gun with adjustable hop-up system and moving slide with functional bolt catch.
Recommended airsoft accessories, parameters, review and other useful information about the product CZ 75, GBB, ASG can be found in the bookmarks.
Parameters
| Weapon length | 203 mm |
|---|---|
| Weapon weight | 0,950 kg |
| Inner barrel length | 105 mm |
| Hop-Up type | adjustable hop-up |
| Recommended BBs | 0.20 - 0.23 - 0.25 g |
| Magazine capacity | 24 BB |
| Firing modes | safe/semi-auto |
| Gas gun type | GBB |
| Blow Back | Yes, gas |
| Gas Propellant | GreenGas |
| Caliber | 6 mm |
| Weapon range | 50 m |
| Muzzle velocity (manufacturer) | 95 m/s [312 fps] |
| Muzzle velocity (measured) | 100 m/s [328 fps] |



























