Custom Glock 19 GBB, metal, AirsoftGuns
Gas airsoft gun with Blow Back system and metal slide. Replica of Glock model 19 from KSC/KWA, made under license from ASG, Discounted Custom packaging also includes two magazines real appearance with a capacity of 20 balls. Compact and reliable weapon from a proven manufacturer. More
Custom Glock 19 GBB, metal, AirsoftGuns
Gas airsoft pistol with Blow Back system and metal slide. Replica of Glock model 19 from KSC/KWA, made under license from ASG, it is a limited edition with precise version of the original engraving Glock. Discounted Custom packaging also includes two magazines real appearance with a capacity of 20 balls. Compact and reliable weapon from a proven manufacturer.
Recommended airsoft accessories, parameters, review and other useful information about the product Custom Glock 19 GBB, metal, AirsoftGuns can be found in the bookmarks.
Gas airsoft pistol with Blow Back system and metal slide. Replica of Glock model 19 from KSC/KWA, made under license from ASG, it is a limited edition with precise version of the original engraving Glock. Discounted Custom packaging also includes two magazines real appearance with a capacity of 20 balls. Compact and reliable weapon from a proven manufacturer.
Recommended airsoft accessories, parameters, review and other useful information about the product Custom Glock 19 GBB, metal, AirsoftGuns can be found in the bookmarks.
Parameters
| Weapon length | 184 mm |
|---|---|
| Weapon weight | 0,70 kg |
| Inner barrel length | 84 mm |
| Hop-Up type | adjustable hop-up |
| Recommended BBs | 0.20 - 0.23 - 0.25 g |
| Magazine capacity | 2x20 BB |
| Firing modes | safe/semi-auto |
| Gas gun type | GBB |
| Blow Back | Yes, gas |
| Gas Propellant | GreenGas |
| Caliber | 6 mm |
| Weapon range | 50 m |
| Muzzle velocity (measured) | 100 m/s [328 fps] |























