Custom Glock 17, foliage green, GBB, Tokyo Marui
Gas airsoft gun with Blow Back system and green frame of weapons. Replica of Glock model 17 Custom (Foliage Green) from Tokyo Marui. More
Custom Glock 17, foliage green, GBB, Tokyo Marui
Gas airsoft gun with Blow Back system and green frame of weapons. Replica of Glock model 17 Custom (Foliage Green) from Tokyo Marui, which is among the best producers of gas pistols in the world.
Recommended airsoft accessories, parameters, review and other useful information about the product Custom Glock 17, foliage green, GBB, Tokyo Marui can be found in the bookmarks.
Gas airsoft gun with Blow Back system and green frame of weapons. Replica of Glock model 17 Custom (Foliage Green) from Tokyo Marui, which is among the best producers of gas pistols in the world.
Recommended airsoft accessories, parameters, review and other useful information about the product Custom Glock 17, foliage green, GBB, Tokyo Marui can be found in the bookmarks.
Parameters
| Weapon length | 202 mm |
|---|---|
| Weapon weight | 0,74 kg |
| Inner barrel length | 97 mm |
| Hop-Up type | adjustable hop-up |
| Recommended BBs | 0.20 - 0.23 - 0.25 g |
| Magazine capacity | 25 BB |
| Firing modes | safe/semi-auto |
| Gas gun type | GBB |
| Blow Back | Yes, gas |
| Gas Propellant | HFC 134a/144a |
| Caliber | 6 mm |
| Weapon range | 45 m |
| Muzzle velocity (measured) | 90 m/s [295 fps] |






























