Beretta M92F, metal, Snow Wolf, SW-03-1
Gas powered airsoft gun. Replica of model Beretta M92F [SW-03-1] from Snow Wolf. Pistol in a realistic full metal design Heavy Weight (increased weight). More
Beretta M92F, metal, Snow Wolf, SW-03-1
Gas airsoft pistol with Blow Back system. Replica of model Beretta M92F [SW-03-1] from Snow Wolf. Pistol in a realistic full metal design Heavy Weight (increased weight).
Recommended airsoft accessories, parameters, review and other useful information about the product Beretta M92F, metal, Snow Wolf, SW-03-1 can be found in the bookmarks.
Gas airsoft pistol with Blow Back system. Replica of model Beretta M92F [SW-03-1] from Snow Wolf. Pistol in a realistic full metal design Heavy Weight (increased weight).
Recommended airsoft accessories, parameters, review and other useful information about the product Beretta M92F, metal, Snow Wolf, SW-03-1 can be found in the bookmarks.
Parameters
| Weapon length | 217 mm |
|---|---|
| Weapon weight | 1,08 kg |
| Inner barrel length | 105 mm |
| Hop-Up type | adjustable hop-up |
| Recommended BBs | 0.20 - 0.23 - 0.25 g |
| Magazine capacity | 24 BB |
| Firing modes | safe/semi-auto |
| Gas gun type | GBB |
| Blow Back | Yes, gas |
| Gas Propellant | GreenGas |
| Caliber | 6 mm |
| Weapon range | 45 m |
| Muzzle velocity (measured) | 100 m/s [328 fps] |




























