Beretta M92F, GNB, KJ Works
Gas powered airsoft gun. Replica of model Beretta M92F from KJ Works. More
Beretta M92F, GNB, KJ Works
Gas airsoft pistol. Replica of model Beretta M92F from KJ Works.
Recommended airsoft accessories, parameters, review and other useful information about the product Beretta M92F, GNB, KJ Works can be found in the bookmarks.
Gas airsoft pistol. Replica of model Beretta M92F from KJ Works.
Recommended airsoft accessories, parameters, review and other useful information about the product Beretta M92F, GNB, KJ Works can be found in the bookmarks.
Parameters
| Weapon length | 217 mm |
|---|---|
| Weapon weight | 0,4 kg |
| Inner barrel length | 135 mm |
| Hop-Up type | fixed hop-up 0.20g BB |
| Recommended BBs | 0.20 - 0.23 g |
| Magazine capacity | 23 BB |
| Firing modes | safe/semi-auto |
| Gas gun type | GNB |
| Blow Back | No |
| Gas Propellant | GreenGas |
| Caliber | 6 mm |
| Weapon range | 45 m |
| Muzzle velocity (measured) | 90 m/s [295 fps] |




























