Beretta M92F, GBB, CO2, case, Well, G195
Gas airsoft pistol with Blow Back system. Full metal replica of model Beretta M92F [G195] from Well. Gun attracts mainly strong Blow Back system, which is powered by CO2 cartridges 12g. More
Beretta M92F, GBB, CO2, case, Well, G195
Gas airsoft pistol with Blow Back system. Full metal replica of model Beretta M92F [G195] from Well. Gun attracts mainly strong Blow Back system, which is powered by CO2 cartridges 12g. Like any GBB pistols has, among other things realistic disassembly, functional bolt catch and a two-sided SAFE lever on the slide. Pleasant and holding certain to help increase the weight of the model and ingeniously roughened grip on the surface of the grip. One cartridge can shoot about 50 shots. The set is supplied in a hard case which is suitable for transport and secure storage of a pistol.
Recommended airsoft accessories, parameters, review and other useful information about the product Beretta M92F, GBB, CO2, case, Well, G195 can be found in the bookmarks.
Gas airsoft pistol with Blow Back system. Full metal replica of model Beretta M92F [G195] from Well. Gun attracts mainly strong Blow Back system, which is powered by CO2 cartridges 12g. Like any GBB pistols has, among other things realistic disassembly, functional bolt catch and a two-sided SAFE lever on the slide. Pleasant and holding certain to help increase the weight of the model and ingeniously roughened grip on the surface of the grip. One cartridge can shoot about 50 shots. The set is supplied in a hard case which is suitable for transport and secure storage of a pistol.
Recommended airsoft accessories, parameters, review and other useful information about the product Beretta M92F, GBB, CO2, case, Well, G195 can be found in the bookmarks.
Parameters
| Notice | For CO2 12g gas cartridges only. |
|---|---|
| Weapon length | 219 mm |
| Weapon weight | 1,06 kg |
| Inner barrel length | 107 mm |
| Hop-Up type | adjustable hop-up |
| Recommended BBs | 0.20 - 0.23 - 0.25 g |
| Magazine capacity | 24 BB |
| Firing modes | safe/semi-auto |
| Gas gun type | GBB |
| Blow Back | Yes, gas |
| Gas Propellant | CO2 |
| Caliber | 6 mm |
| Weapon range | 45 m |
| Muzzle velocity (manufacturer) | 100 m/s [328 fps] |
| Muzzle velocity (measured) | 90 m/s [295 fps] |


























