Beretta M92 Samurai Edge, GBB, Tokyo Marui
Gas airsoft gun with Blow Back system. Replica of model M92 Samurai Edge from Tokyo Marui. More
Beretta M92 Samurai Edge, GBB, Tokyo Marui
Gas airsoft gun with Blow Back system. Replica of model M92 Samurai Edge from Tokyo Marui, which are among the best producers of gas pistols in the world.
Recommended airsoft accessories, parameters, review and other useful information about the product Beretta M92 Samurai Edge, GBB, Tokyo Marui can be found in the bookmarks.
Gas airsoft gun with Blow Back system. Replica of model M92 Samurai Edge from Tokyo Marui, which are among the best producers of gas pistols in the world.
Recommended airsoft accessories, parameters, review and other useful information about the product Beretta M92 Samurai Edge, GBB, Tokyo Marui can be found in the bookmarks.
Parameters
| Weapon length | 217 mm |
|---|---|
| Weapon weight | 0,74 kg |
| Inner barrel length | 115 mm |
| Hop-Up type | fixed hop-up 0.20g BB |
| Recommended BBs | 0.20 - 0.23 g |
| Magazine capacity | 26 BB |
| Firing modes | safe/semi-auto |
| Gas gun type | GBB |
| Blow Back | Yes, gas |
| Gas Propellant | HFC 134a/144a |
| Caliber | 6 mm |
| Weapon range | 45 m |
| Muzzle velocity (measured) | 90 m/s [295 fps] |

































