Beretta M9 HW, GBB, KJ Works
Gas airsoft gun with Blow Back system. Replica of model Beretta M9 from KJ full metal design Heavyweight (increased weight). More
Beretta M9 HW, GBB, KJ Works
Gas airsoft pistol with Blow Back system. Replica of model Beretta M9 from KJ Works in full metal design Heavyweight (increased weight).
Recommended airsoft accessories, parameters, review and other useful information about the product Beretta M9 HW, GBB, KJ Works can be found in the bookmarks.
Gas airsoft pistol with Blow Back system. Replica of model Beretta M9 from KJ Works in full metal design Heavyweight (increased weight).
Recommended airsoft accessories, parameters, review and other useful information about the product Beretta M9 HW, GBB, KJ Works can be found in the bookmarks.
Parameters
| Weapon length | 217 mm |
|---|---|
| Weapon weight | 0,9 kg |
| Inner barrel length | 105 mm |
| Hop-Up type | adjustable hop-up |
| Recommended BBs | 0.20 - 0.23 - 0.25 g |
| Magazine capacity | 25 BB |
| Firing modes | safe/semi-auto |
| Gas gun type | GBB |
| Blow Back | Yes, gas |
| Gas Propellant | GreenGas |
| Caliber | 6 mm |
| Weapon range | 45 m |
| Muzzle velocity (measured) | 90 m/s [295 fps] |


































