357 Python 4 inch, GNB, Tokyo Marui
Gas powered airsoft gun. Python Replica of model 357 4 Inch from Tokyo Marui. More
357 Python 4 inch, GNB, Tokyo Marui
Gas airsoft gun. Python Replica of model 357 4 Inch from Tokyo Marui, which are among the best producer of gas pistols in the world.
Recommended airsoft accessories, parameters, review and other useful information about the product 357 Python 4 inch, GNB, Tokyo Marui can be found in the bookmarks.
Gas airsoft gun. Python Replica of model 357 4 Inch from Tokyo Marui, which are among the best producer of gas pistols in the world.
Recommended airsoft accessories, parameters, review and other useful information about the product 357 Python 4 inch, GNB, Tokyo Marui can be found in the bookmarks.
Parameters
| Weapon length | 241 mm |
|---|---|
| Weapon weight | 0,57 kg |
| Inner barrel length | 93 mm |
| Hop-Up type | fixed hop-up 0.20g BB |
| Recommended BBs | 0.20 - 0.23 g |
| Magazine capacity | 24 BB |
| Firing modes | safe/semi-auto |
| Gas gun type | GNB |
| Blow Back | No |
| Gas Propellant | HFC 134a/144a |
| Caliber | 6 mm |
| Weapon range | 45 m |
| Muzzle velocity (measured) | 90 m/s [295 fps] |


















